سناریوهای ممکن برای پی گیری شکایت مصدومان شیمیایی علیه حامیان تسلیح شیمیایی

سناریوهای ممکن  برای پی گیری شکایت مصدومان شیمیایی علیه حامیان تسلیح شیمیایی
۱-   شکایت دولت ایران از دولت عراق که به دلیل یکی بودن دولت و ملت عراق و مظلومیت مردم عراق این موضوع منتفی است.
۲-   تشکیل دادگاه داخلی و محکوم کردن دولت‌مردان اروپایی و امریکایی حامی تسلیح شیمیایی و صاحبان موسساتی که مواد اولیه و فناوری تولید سلاح شیمیایی را در اختیار ارتش بعث صدام قرار دادند برای شکایت دولتی و محکوم کردن غیابی متهمان و صدور حکم غرامت و تاسیس صندوق پرداخت غرامت و دعوت از موسسات حامی حقوق بشر در جهان و دولت‌های حامی که حاضر به پذیرش مسئولیت خود در این باره نیستند برای واریز مبالغی به این صندوق برای پرداخت غرامت به قربانیان کاربرد سلاح شیمیایی.
۳-   مدیریت اعطای وکالت مصدومان شیمیایی به وکلای بشردوست خارج از ایران با تامین هزینه توسط خیرین حمایت کننده برای شکایت شخصی مصدومان شیمیایی علیه حامیان تسلیح شیمیایی برا ساس مدارک و مستندات انتشار یافته در غرب. که این سناریو اکنون توسط سایت Dadkhah.net پی گیری می شود.

حرکت جدی برای احقاق حقوق جانبازان شیمیایی، نیازمندی‌ هایی دارد:
۱-   قدرت فرهنگ سازی در اثر فقر آثار رسانه ای اعم از فیلم مستند و داستانی، کتاب شعر و داستان و دیگر آثار هنری.
۲-   شناخت ابعاد سیاسی اقدامات قضایی در این مورد که ضمن حفظ شئونات جانبازان، مانع احقاق حق وی نشود
۳-    قدرت دیپلماسی در برابر غرب
۴-   قوت قضایی در برابر دستگاه قضایی غرب
۵-   ایجاد فرصت از تهدید توجه قدرت های جهانی به این سلاح به نسبت ارزان و به شدت مخرب به عنوان نقطه ضعف
۶-   شناخت ابعاد موضوع از جمله چالش بر سر دلیل منطقی مخالقت با قوانین جنگ، دلالت کاربرد سم بر ضعف روانی به‌کارگیرنده، کارکرد سلاح شیمیایی در جنگ روانی،خطر همیشگی کاربرد قوی یا ضعیف سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک، تفاوت گاز اعصاب و کشنده‌ی فوری که در حلبچه استفاده شد با گازهای خردل ناتوان کننده با عوارض مزمن که در سردشت به کار گرفته شد، پیش رونده بودن عوارض مزمن، پیچیدگی تشخیص و درمان این عوارض.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

شما میتوانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>